Stok Narciarski w Przemyślu, bo on będzie bohaterem mojego kolejnego artykułu to obiekt położony niemalże w centrum miasta. Dowiedz się więcej, gdzie pozostawić samochód oraz poznaj historię tego obiektu. Przemyskie Towarzystwo Narciarskie od wielu dekad kultywuje tu tradycje narciarskie Przemyśla. Zapraszam do zapoznania się z treścią mojego artykułu. Podróże Małe i Duże Polecają Stok Narciarski w Przemyślu. #zwiedzone

Przemyśl to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku zarówno latem, jak i zimową porą. Miasto Przemyśl to nie tylko zabytki, muzea i monumentalne świątynie. W moich artykułach pisałem o miejscach upamiętniających historię miasta w różnych okresach historycznych. Nie jeden miłośnik jednośladów wie, że to miasto to również stolica rowerów i turystyki rowerowej. Zimą nie brak tu rozrywek i możliwości na aktywne spędzanie czasu, a na myśli nie mam spacerów zimową porą malowniczymi szlakami pogórza przemyskiego.

Lokalizacja obiektu

Kilka Słów o Stoku Narciarskim w Przemyślu

Stok Narciarski w Przemyślu, bo on będzie bohaterem mojego kolejnego artykułu to obiekt położony niemalże w centrum miasta. Do jego atutów należy zaliczyć doskonałe skomunikowanie, albowiem bez problemu pozostawicie samochód na jednym z wielu parkingów. Do dyspozycji gości jest Parking główny zlokalizowany przy ul. Sanockiej skąd dojedziecie na szczyt koleją krzesełkową. Przy górnej stacji narciarskiej troszkę trudniej zaparkować, ale również są przygotowane Parkingi przy ul. Przemysława, ale aby nie tracić czasu polecam Wam pierwszą – wymienioną przeze mnie –  lokalizację. Do górnej stacji narciarskiej dotrzecie również autobusem komunikacji miejskiej – linia 28 z przystanku przy ul. Jagiellońskiej lub dowolnego przystanku przy ul. Juliusza Słowackiego. Jest też trasa piesza przez Park Miejski, ale tę polecam Wam bardziej w celach rekreacyjno-spacerowych, aby podziwiać korzystających ze stoku. W sezonie zimowym stok jest areną narciarskich zmagań zawodników podczas zawodów.

Wyskocz na narty do Przemyśla

Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przemyślu zarządza tym obiektem od początku jego powstania. Jak już wspomniałem stok jest wyposażony w dwie koleje krzesełkowe KL 1 – dolna 2-osobowa oraz KL 2 – górna 3-osobowa. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa są przygotowane trzy trasy zjazdowe o łącznej długości ok. 2800 m. Stok jest czynny do późnych godzin wieczornych dzięki sztucznemu oświetleniu. Dla adeptów narciarstwa przygotowana jest tzw. ośla łączka, gdzie pod okiem instruktorów narciarstwa mogą się uczyć i doskonalić swoje umiejętności. Stok posiada system sztucznego naśnieżania co  daje możliwość zapewnienia doskonałych warunków narciarskich. Na terenie stacji narciarskiej w sezonie skorzystacie z serwisu i wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Pociechy możecie również zapisać na zorganizowane zajęcia do jednej z wielu działających szkółek narciarskich. Dla strudzonych i zmarzniętych czeka bar oferujący ciepłe posiłki, przekąski, kawę i herbatę. Nad bezpieczeństwem korzystających ze stoku czuwają ratownicy GOPR oraz Przemyskiego Czerwonego Krzyża. Dodatkowo, aby zapewnić bezpieczeństwo stok jest patrolowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji, którzy również poruszają się na nartach.

Tradycje narciarskie w Przemyślu

Tradycje narciarskie w pielęgnuje między innymi powstałe w 1923 roku Przemyskie Towarzystwo Narciarskie, stowarzyszenie o charakterze sportowo-turystycznym. Inicjatorem oraz wieloletnim prezesem był Pan Julian Kolanowski, nauczyciel języka polskiego, który do współpracy namówił między innymi: prof. Stefana Bąkowskiego, gen. Andrzeja Galicę, płk Mariana Wihnaneka oraz dr Romana Łabę. Rok później PTN zostało przyjęte w szeregi Polskiego Związku Narciarskiego. Podstawową formą działalności PTN było organizowanie lekcji dla adeptów narciarstwa. W tamtym czasie powstała w Przemyślu skocznia narciarska na Kruhelu, a trzy lata później w roku 1929 większa skocznia powstała na Lipowicy, która później została zniszczona. Aktywną działalność Towarzystwa przerwał wybuch II wojny światowej. Reaktywacja Towarzystwa nastąpiła w 1997 roku. Przemyskie Towarzystwo Narciarskie działa po dziś dzień szkoląc dzieci i młodzież, a także aktywnie inicjując lub włączając się w organizowane imprezy narciarskie odbywające się na Stoku Narciarskim w Przemyślu. Wychowankowie PTN niejednokrotnie zdobywają najlepsze miejsca podczas sportowych zmagań nie tylko na przemyskim stoku, ale dzięki doskonałym umiejętnościom sławią Przemyśl i tradycje narciarskie w Polsce i za granicą.

Wiecej informacji w mediach oficjalnych

Więcej na temat samego stoku, warunków narciarskich cennika przeczytacie na stronie internetowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przemyślu. Mam nadzieję, że ten tekst był dla Ciebie interesujący pisząc notkę historyczną posiłkowałem się źródłami internetowymi, a więc jeśli dostrzegłeś błąd w moim artykule napisz do mnie korzystając z formularza kontaktowego, lub napisz swoje uwagi w komentarzu. Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi wpisami na blogu zapraszam Ciebie do polubienia mojego FanPage`a w serwisie społecznościowym Facebook.

Bądź na bieżąco z nowymi wpisami

Zachęcam Was do śledzenia mojego bloga bo niebawem pojawią się na nim kolejne ciekawe wpisy dotyczące ciekawych destynacji zarówo w Polsce, jak i poza jej granicami.  Możecie być na bieżąco również śledząc mój Fanpage oraz mój profil na Instgram.com. Staram się dostarczać wartościowe i dopracowane treści, a także opisywać miejsca, w których miałem okazję bywać. 

© Zwiedzone.pl – Wszelkie Prawa Zastrzeżone