Muzeum Szwedzko-Amerykańskiego w Andersonville
Muzeum obejmuje dwie galerie ze specjalnymi eksponatami sztuki, wystawę „Sen o Ameryce”, Muzeum Imigracji Dziecięcej Brunk, centrum genealogiczne oraz sklepik, w którym możecie kupić pamiątki związane z tym miejscem. Dodam, że muzeum prowadzi również sklep internetowy na swojej oficjalnej witrynie w sieci. Turyści nieustannie odwiedzają ten obszar, aby spróbować szwedzkiego jedzenia, kupić prezenty, odwiedzić muzeum i wziąć udział w tradycyjnych szwedzkich świętach, takich jak Midsommar i Julmiddag. Dla chcących dogłębnie poznać obiekt i jego eksponaty możliwe jest umówienie zwiedzania wraz z przewodnikiem, ale wymaga to wcześniejszego kontaktu z obsługą obiektu.

Dziś dla odmiany coś zupełnie innego bo nie będzie to akcent Polski w Chicago, a Szwedzko-Amerykański. Wszystko to za sprawą działającego od blisko 40 lat Muzeum Szwedzko-Amerykańskiego w Andersonville  w okolicach Chicago. Andersonville to spokojna dzielnica położona w obrębie zachodniego Edgewater. Słynie z XIX-wiecznych domów szeregowych, a także urokliwych sklepów z antykami, kawiarni i modnych sklepów meblarskich przy Clark Street, popularnej ulicy handlowej. Oryginalne restauracje i piekarnie świadczą o szwedzkich korzeniach dzielnicy. Swedish American Museum wystawia artefakty pozyskane od lokalnych i europejskich społeczności imigranckich. Tak się składa, że miałem możliwość odwiedzić to miejsce i chciałbym go Wam polecić.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Muzeum Szwedzko-Amerykańskie w Chicago zostało założone przez Kurta Mathissona w 1976 roku. Zajmuje ono powierzchnię 2200 metrów kwadratowych w trzypiętrowym budynku i ma kolekcję około 12 000 eksponatów. Jest głównym członkiem Chicago Cultural Alliance, konsorcjum 25 muzeów etnicznych i ośrodków kultury w Chicago. Muzeum obejmuje dwie galerie ze specjalnymi eksponatami sztuki, wystawę „Sen o Ameryce”, Muzeum Imigracji Dziecięcej Brunk, centrum genealogiczne oraz sklepik, w którym możecie kupić pamiątki związane z tym miejscem. Dodam, że muzeum prowadzi również sklep internetowy na swojej oficjalnej witrynie w sieci. Turyści nieustannie odwiedzają ten obszar, aby spróbować szwedzkiego jedzenia, kupić prezenty, odwiedzić muzeum i wziąć udział w tradycyjnych szwedzkich świętach, takich jak Midsommar i Julmiddag. Dla chcących dogłębnie poznać obiekt i jego eksponaty możliwe jest umówienie zwiedzania wraz z przewodnikiem, ale wymaga to wcześniejszego kontaktu z obsługą obiektu. Misją Muzeum jest przede wszystkim prezentacja dziedzictwa kulturowego i artystycznego oraz zwyczajów szwedzkich w USA.

Bądź na bieżąco z wpisami

To już kolejny wpis z zaplanowanego cyklu opisującego Chicago. W kolejnych postaram się Wam przybliżyć kolejne atrakcje turystyczne miasta oraz miejsca, które na pewno powinniście zobaczyć kiedy już dotrzecie do Chicago. Dlatego też zachęcam Was do śledzenia mojego bloga bo niebawem pojawią się na nim kolejne ciekawe wpisy dotyczące USA ponieważ Chicago nie było jedynym miastem, które udało mi się odwiedzić podczas wyjazdu. Możecie być na bieżąco również śledząc mój Fanpage oraz mój profil na Instgram.com

Program Open World

Chciałbym dodać, że moja podróż do USA jest wynikiem udziału w programie Open World realizowanego przez Biuro Kongresu ds. Międzynarodowego Przywództwa w Waszyngtonie. W Polsce program Open World koordynuje fundacja American Councils for International Education. Serdecznie dziękuję donatorom za możliwość udziału w programie.

Organizcja goszcząca w Chicago

WorldChicago jest organizacją non-profit, która każdego roku realizuje programy dyplomacji obywatelskiej dla prawie 1000 międzynarodowych specjalistów, naukowców i młodzieży uczestniczącej w programach wymiany krótkoterminowej finansowanych przez Departamentu Stanu USA jak również innych sponsorowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych. Misją organizacji jest wzmacnianie szacunku i komunikacji poprzez międzynarodowe wymiany i sojusze oraz promowanie miasta Chicago i stanu Illinois jako ważnego ośrodka biznesu, edukacji, technologii i kultury.